Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

Checking benign moles. Close up detail of the bare skin on a man back with scattered moles and freckles. Pigmentation. Birthmarks on skin

BEN VE SİĞİL TEDAVİSİ

Plasmage Ben ve Siğil Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Ben ve siğiller vücudun hemen hemen heryerinde çıkabilmektedirler. Kozmetik olarak problem yaratan veya rahatsızlık veren ben ve siğiller plasmage ile tek seansta kolayca tedavi edilebilmektedir.

Uygulama öncesi lokal anestezik krem ile bölge uyuşturulur, et beni veya siğil olan bölgelere plasmage uygulanır. üzerine ayrı ayrı uygulanır. Uygulama sonrası yıkanmak sorun yaratmaz. Uygulama yapıldıktan sonra bölgede kabuk oluşur, bu kabuklar 3-10 günlük süreçte kendiliğinden dökülür. Uygulama alanında yüzeyel kabuk oluşur.Bölgeye göre değişen 3-10 günlük süre içerisinde kabuk kendiliğinden dökülür. Uygulama genelde tek seansta sonuç verir.

Plasmage Nasıl Uygulanır?

Öncelikle uygulamanın yapılacağı bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Ardından lokal anestezik krem sürülür.  20 dakikalık bekleme süresi sonrası işlem uygulanır.

Plasmage, uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar.

Plasmage Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Tedavinin uygulanacağı bölgenin boyutuna göre lokal anestezi sonrası 5 ile 20 dakika arasında bir zaman almaktadır.

Plasmage Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

İşlemden sonra kişi sosyal hayatına hemen geri dönebilir. Sadece 8-10 gün güneş koruyucusu kullanmak yeterli olmaktadır. Pansuman gerekli değildir, hasta 10 gün sonra kontrole çağrılmaktadır.

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.