Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

Woman getting facial care by beautician at spa salon.

Saç Mezoterapisi

Cildin orta tabakası, mezoderm olarak adlandırılır. İsmini mezodermden alan mezoterapi, cildin orta katmanına sağlıklı saçlar için vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, protein, enzimler ve çeşitli ilaçlar gibi maddelerin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. Besleyici özellik taşıyan enjeksiyon karışımı, saç derisinin istenen kısmına veya tümüne uygulanabilir. Genel olarak mezoterapi, cilt yenileme, gençleştirme, leke ve kırışıklık giderme, selülit giderme gibi amaçlara da hizmet eden yenileyici bir tedavidir. Saç derisine uygulanan mezoterapi ise saç dökümü ile mücadelede oldukça etkilidir. Yapılan enjeksiyon kıl köklerini besleyerek saçların güçlenmesini, daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar. Bu sayede dökülme azaltılırken yeni saçların oluşumu da desteklenir. Aynı zamanda incelip zayıflayan saçların ve saç derisinin de güçlendirilmesi için saç mezoterapisi uygulanabilmektedir.

 

Saç Mezoterapi Avantajları:

  • Doğal ve Güvenli: Saç mezoterapisi, hastanın kendi kanından elde edilen özel bir karışımın saç derisine enjekte edilmesini içerir. Bu nedenle doğal ve güvenli bir tedavi yöntemidir.
  • Saç Köklerini Canlandırır: Mezoterapi, saç köklerini canlandırarak saç dökülmesini azaltır ve yeni saç büyümesini destekler.
  • Kişiye Özel Tedavi: Her hastanın saç durumuna göre özel bir tedavi planı oluşturulur. Bu, tedavinin etkinliğini artırır.
  • Hızlı ve Etkili: Saç mezoterapisi, hızlı bir şekilde uygulanabilir ve hastalar genellikle hemen günlük aktivitelerine dönebilir.
  • Uygulama Alanları: Saç mezoterapisi, saç dökülmesinin yanı sıra saç ekimi sonrası iyileşmeyi desteklemek, kaş ve sakal bölgesine uygulanmak gibi farklı alanlarda etkili bir çözüm sunar.

Saç Mezoterapisi sırasında lokal anestezi genellikle uygulanmaz, çünkü işlem genellikle ağrısızdır. Bu, hastalara rahat bir tedavi deneyimi sunar.

Mezoterapi işlemi, saçlı derinin hazırlanması, özel bir karışımın enjekte edilmesi ve işlem sonrası bakımı içerir. Her adım, uzman doktor tarafından titizlikle gerçekleştirilir.

Saç mezoterapisi sonrasında, hastalara özel bir bakım planı sunulur. Bu plan, saçların güçlenmesini sağlamak ve sağlıklı büyümeyi desteklemek amacıyla oluşturulur.

Saç mezoterapisi sonuçları genellikle birkaç ay içinde gözlemlenmeye başlar. Hastalar, daha sağlıklı ve canlı saçlara sahip olabilirler.

İyileşme süreci genellikle hızlıdır ve hastalar işlerine veya günlük aktivitelerine hemen dönebilirler. Şişlik veya kızarıklık gibi belirtiler genellikle geçicidir.

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.