Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

DERMAROLLER

Dermaroller Nedir?

Dermaroller, kullanım bölgesine bağlı olarak çok sayıda iğnesi olan silindir şeklinde bir alettir. Mikro iğneler 0,5 – 2,5 mm uzunlukta, 0,1 mm çapında ve paslanmaz özelliğe sahiptir. Cilde zarar vermeden, gözeneklerin içinde bulunan mikro kanalları açmak ve cilt terapisinde kullanılacak olan ürünlerin daha fazla etkisini gösterebilmesi için kullanılır.

Dermaroller Hangi Cilt Tedavilerinde Kullanılabilir?

  • Cilt yenileme, toparlama ve elastikiyet kaybını giderme,Geniş gözeneklerin sıkılaştırılması,
  • Leke tedavisi ve pigmentasyon sorununu giderme,
  • Akne, skar ve geniş gözenekli ciltlerin gözeneklerini daraltma ,
  • İnce kırışıkların giderilmesi ,
  • Ürünlerin cilt altına geçişini hızlandırarak, tedaviyi hızlandırma.

Dermaroller Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak olan bölgenin anatomisine ve sorunun şiddetine göre Dermaroller iğne derinliği ayarlanır. (0.5, 1.0, 1.5, 2.0, 2.5mm)

Cilt yüzeyine işlemden 30 dakika kadar öncesinde anestezik etkili krem uygulanabilir. Cilt derinlemesine temizlenir ve Dermaroller cilt üzerinde gezdirilmeye başlanarak binlerce mikrokanal açılır. Mikro iğnelerin oluşturduğu mikro kanallar cilt tarafından yara gibi algılanır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri olan kollajen elastin ve hyaluranic asit yapımı tetiklenir.  Bu uygulama sonrasında noktasal kanamalar oluşabilir. İşlem esnasında ve sonrasında cilt yenileyici losyon ve kremler sürülebilir. Mikro iğneler, cilde uyguanan krem losyon serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini 200 kat arttırır. Büyüme ve faktörlü, peptid, antioksidan ve vitaminler gibi cildin yenilemesini uyaran ürünlerle kullanılarak işlemin etkinliği arttırılabilir.

Dermaroller Nasıl Etki Eder?

Cildimizin normal geçirgenliği %3 civarındadır. Dermaroller ile cilt üzerine açılan onbinlerce mikrokanal sayesinde bu geçirgenlik 200 kat arttırılıp, kullanılan ampüller ve konsantre serumların etkisinin çok daha hızlı görülmesi sağlanır. Bu uygulama yöntemi ile cildin kendini tamir etme mekanizması uyarılır ve cildi sıkılaştıran, yenileyip gençleştiren kollajen ve elastin üretiminin oluşması sağlanır.

Dermaroller Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Dermaroller işlemi sonrası yanma ve gerilme hissedilebilir. Bu çok normal bir durumdur ve 1-2 saat içerisinde azalmaya başlayacaktır. Ertesi gün bazen kabuklanmalar ve pullanmalar olabilir, üst ölü deri dökülmeye başlar.

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.