Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

TEDAVİ BİLGİLERİ

ALEXANDRITE LAZER EPİLASYON

Alexandrite Sistemleri Amerikan sağlık kuruluşu FDA  tarafından onaylıdır. Özellikle koyu renk kıl köklerinde etkilidir. Beyaz tenli ve siyah kıl köklerine sahip kişilerde çok başarılı sonuçlar alınabilen bir lazer sistemidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanmaktadır?

Kullanıcı ve uygulanacak uzmana lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükler takılır. Soğutma sistemi ile seans esnasında cilt yüzeyi soğutulurken kıl köklerine yok edici enerji gönderilir. Dalga boyu 755 mm’dir. Tekrarlayan lazer atışları cilde uygulanarak belirli bir alanın taranması sağlanır. Böylece büyümekte olan kıl köklerinde yeni kıl oluşumu tamamen ya da kısmen uzun süreli olarak biter. Uygulama sonrasında kişi istenmeyen tüylerinden tamamen arınmış olarak seanstan ayrılır. Uygulama, istenmeyen tüyleri yok ederken ciltte oluşacak lekelenme ve yanma gibi etkileri minimize eder.

Seans sonrası kızarıklık oluşabilir. Oluşan bu kızarıklık 1-2 saat içinde yok olur. Nemlendirici kremler bölgesel kızarıklık için yeterli olur.

Uygulama süresi kısadır. Oldukça pratik ve hijyenik bir uygulamadır.

Alexandrite Lazer’e Başlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk seans öncesi kıllar traş edilmeden görülmelidir. Seanslara başlarken epilasyon yapılacak alan traş makinası ile kısaltılır. Ancak yüz bölgesinde lazer öncesi ilk tespit çok önemli olduğundan kısaltma yapılmaz. Kıl köklerinde en iyi sonuç aktif büyüme evresinde alınır. Bu yüzden seansa başlamadan en az 3 hafta öncesine kadar ağda, depilasyon gibi kılları kökünden koparan işlemler yapılmamış olmalıdır.  Lazer epilasyon seansından en az 1 ay öncesine kadar bronzlaşma amaçlı güneşlenilmemiş ve solaryuma gidilmemiş olmalıdır. Yakın zamanda yapılmış güneşlenmeler uzmana bildirilmelidir.

Hangi Cilt ve Tüy Tiplerinde Etkilidir?

Açık renk cilt ve siyah tüylere sahip bir kişi için Alexandrite lazer oldukça etkilidir. Sarı ve beyaz renk kıllarda etkisi görülmemektedir. Erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilen Alexandrite Lazer; kaş arası, ense, göğüs bölgesi, elmacık kemiği üstü ve sırt bölgelerinde de başarıyla uygulanır. Kıl dönmesi, batıklarda ve kıl kökü iltihaplanmasında tercih edilen bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon için Neden Birden Fazla Seans Gerekmektedir?

Lazer epilasyon cihazları sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerine etki edebilmektedir. Kıl kökünün bir kısmı dinlenmede olduğu için tüm kıllar aynı zamanda uzamamaktadır.  Bu nedenle 1-2 ay aralıklarla tekrarlayan uygulamalarla yeni çıkan kılların temizlenmesi gerekir. Ana seans aralarında 15-20. günlerde kontrol ve rötuş seansı yapılır. Çoğunlukla 1-2 ay aralıklarla yapılan ortalama 6 seans lazer uygulaması sonuç almak için yeterlidir.

Merkezler Arasındaki Fiyat Farklılığının Sebebi Nedir?

Kullanılan Epilasyon Cihazı, lazer enerji değeri, uygulama yapan kişinin deneyimi ve uzmanlığı gibi etkenler merkezler arası lazer epilasyon fiyatlarında farklılıklara sebep olabilmektedir. Yine kıl yoğunluğunun fazla olduğu kişilerde, lazer atış sayısı artacağı için fiyat farklılıkları oluşmaktadır.

UYGULAMA VİDEOLARI

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.