Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

Eyes woman closed eyebrow eyes lashes

Kaş Ekimi

Kaş ekimi türlü nedenlerle dökülmüş kaşları yeniden oluşturmak ya da mevcut kaş yapısını kalınlaştırmak için başvurulan bir yöntemdir. Cilt hastalıkları, hormonal dengesizlikler ya da beslenme düzeni gibi faktörler kaş dökülmesine neden olabilir. Aynı zamanda kaş köklerinin sürekli köklerinden alınması da o bölgedeki kaşların kalıcı olarak zayıflayıp dökülmesine neden olmaktadır. Bu durum hem erkek hem de kadınları etkileyebilir.

Kaş ekimi işlemi saç ekimine benzer, vücudun farklı bölgelerinden alınan kıl köklerinin ekim yapılacak alana transfer edilmesini içerir. Çoğunlukla kulak arkasındaki ya da ensedeki saç köklerinden yararlanılmaktadır. Bireyin genel yüz hatlarıyla uyumlu doğal bir görünüm elde edilebilmesi için işlemin deneyimli bir doktor gözetiminde yapılması oldukça önemlidir.

Yanlış kaş alımı, dermatolojik hastalıklar, yaralanmalar ya da yanıklar gibi faktörler doğası gereği hassas olan kaşlara zarar verebilir, incelmelerine neden olabilir. Kaş ekimi bu tür durumlarda kişi için iyi bir seçenek olabilir. Kaş ekim alanı ameliyattan önce hastanın istediği ve yüzünün diğer hatlarına en uygun olacak şekilde tanımlanmakta ve nakil işlemi bu alana uygulanmaktadır.

Kişi çok ince kaşlara sahip ve bu durumdan memnun değilse ya da türlü nedenlerden dolayı kaşlarını kaybettiyse kaş nakli iyi bir seçenek olabilir. Örneğin kişinin kaşlarını çok küçük yaşlarda almaya başlaması kıl foliküllerine zarar verebilir ve bu durum kalıcı kaş kaybına neden olabilir. Daha kalın ve dolgun kaşlar elde etmek için kaş nakli kalıcı bir çözümdür.

Kaş nakli işleminin en büyük avantajı nakledilen yeni kaşların kişinin kendisinden alınması nedeniyle oldukça doğal bir görünümde olmasıdır. Ayrıca prosedür kişinin kaş makyajına olan ihtiyacını da sınırlayacaktır.

Kaş ekimi işlemi için iyileşme süresi nispeten hızlıdır. Birey ameliyat sonrası yaklaşık 3 hafta boyunca ağır egzersizlerden kaçınmalı, bölgede herhangi bir kanama, şişme ya da akıntı görürse vakit kaybetmeden doktoruna danışmalıdır.

Kaç ekimi sırasında nakledilen saçlar birkaç hafta sonra dökülecektir. Bu durum oldukça normaldir. Bireyin yeni kaş tüyleri birkaç ay içinde kalıcı olarak büyümeye başlayacaktır.

Kaş nakli işleminde nadiren görülse de en majör komplikasyon kaş derisinin yeni kıl köklerini kabul etmemesidir. Bu durumda gelecekte prosedürün tekrarlanması gerekebilir. Kaş ekimi prosedürü de her ameliyatın taşıdığı riskleri içinde barındırmaktadır. Kanama, enfeksiyon, sinirlerde hasar, şişlik ve morarma bu riskler arasında sayılabilir.

Kaş nakli öncesi cerrah kişinin tıbbi geçmişini ve kişisel durumunu inceleyerek riskleri en aza indirecektir. Bireyin varsa kullandığı ilaçları ve sahip olduğu sağlık koşullarını doktoru ile açıkça paylaşması bu nedenle oldukça önemlidir.

Kaş naklinin başarılı bir sonuca ulaşması için uzman gözetiminde steril bir ortamda uygulanması gerekir. Güvenilir ve tecrübeli bir uzman tarafından güvenilir bir klinikte uygulandığında oldukça güvenilir bir prosedürdür. Bununla birlikte bu sürece verilen tepkinin kişiden kişiye değişiklik göstereceğinin ve sonuçların iki kişi için asla aynı olamayacağının unutulmaması gerekir.

Kaş ekiminin FUE yöntemi ile yapılması kişiye ameliyat sonrası dönemde minimal ağrı ve uyuşma ve daha hızlı iyileşme süresi gibi avantajlar sunmaktadır. İyileşme süresinin FUT yöntemine kıyasla daha kısa olması seansların daha sıklıkla uygulanabileceği anlamına gelir.

Kaş ekimi sonrası kişi kafa derisinde yara izi olmasını istemiyorsa ve günlük yaşamına daha hızlı dönmek istiyorsa FUE yöntemi ideal bir seçenektir. İşlem greft sayısına ve işlemin yapılacağı alanın boyutuna bağlı olarak yaklaşık 4 ila 8 ​​saat sürmektedir.

FUE yöntemi ile yapılan kaş ekiminin iyileşmesi ise 3 ila 5 gün sürmekte ve ilk sonuçlar 3 ila 4 ay içinde görülmektedir. Ancak tam sonuçların görülmesi 9 ay ila bir buçuk yıl sürebilmektedir. Bu süreçte kişi sabırlı olmalıdır.

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.