Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

DOLGU UYGULAMALARI

Yüze yeniden hacim vermek, ciltteki kırışıklıkları ve derin çizgileri gidermek,  göz altı ve yanaklardaki çöküntüleri yeniden şekillendirmek için kullanılan dolgu uygulaması ile tüm bu problemler ortadan kalkar ve cilt doğal hacimli yapısına yeniden kavuşur. 

Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Dolguda kullanılan madde Hyaluronik Asit’tir. Hyaluronik Asit tüm canlı mikro organizmalarda bulunan bir maddedir dolayısıyla insan derisinde de genç yaşlarda bol miktarda bulunur. Yaşın ilerlemesiyle birlikte bu maddenin azalmaya başlamasıyla cilt formunu kaybeder ve kırışıklıklar oluşur. Hyaluronik Asit yoğun su tutucu özelliğe sahip bir maddedir ve uygulama sonrası cilde hacim sağlar, esneklik kazandırır ve hücre yenilenmesini hızlandırır.

Yüz Dolgusu Hangi Bölgelerde Kullanılır?

•    Gülme çizgileri (Nazolabiel çizgileri)
•    Mimik çizgilerinde (Perioral çizgiler – Dudak çevresi çizgileri)
•    Dudak kenarındaki çizgilerde (Marionette çizgileri)
•    Yara izlerinde
•    Yanaklarda
•    Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesinde
•    Gözaltı çukurluklarında
•    Çene ucunda hacim vermede
•    Burun düzeltmede
başarıyla kullanılmaktadır.

Yüz Dolgusu Hangi Etkiyi Gösterir?

Dolgu ile yüzünüzde rahatsızlık duyduğunuz çökmeler, sarkmalar ve kırışıklıkları giderebilir, daha genç görünmenizi sağlayacak hacimli ve canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yüz Dolgusu’nun Etki Süresi Nedir?

Yüz bölgesi dolgularında kalıcılık süresi ortalama 12-24 aydır.

DUDAK DOLGUSU

 Zaman içinde dudaklar incelmeye, şeklini ve dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Dudakları tekrar eski dolgunluğuna kavuşturmak için hyaluronik asit dolgusu kullanılabilir. 

Dudak Dolgusu Hangi Etkiyi Gösterir?

Doktorun daha önce belirlediği dozda maddeyi dudaklara enjekte ederek daha dolgun ve natürel dudaklara sahip olmak mümkündür. Dudak dolgusu ile  dudakların dolgunlaştırılması, kalınlaştırılması, kırmızı dudakla beyaz dudak arasındaki çizginin daha belirgin hale getirilmesi mümkündür. 

Dudak Dolgusu’nun Etki Süresi Nedir?

6-8 ay boyunca hastalar dolgun dudaklara sahip olabilmektedir. Tekrarlayan uygulamalarda kalıcılık süresi artar.

BURUN DOLGUSU

Kemerli burun, burundaki eğrilikler, düşük burun ucu gibi burnunuzla ilgili tüm problemlerde kullanabileceğiniz ameliyatsız burun estetiği estetik ameliyat yaptırmaktan çekinen hastalar için uygulanmaktadır. İşlem ile hastanın öz güveni arttırılarak, daha kaliteli bir yaşam sürmesi amaçlanmaktadır. Burunda rahatsızlık duyulan problemli bölgelere doktor tarafından yapılan dolgu maddesi enjekte edilerek estetik açıdan istenen görünüm elde edilir. Kalıcılığı 1 yıldır.

Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamadan 15-20 dakika önce bölge krem ile uyuşturulur. İnce uçlu iğnelerle daha önce doktorunuz tarafından belirlenen bölgelere uygulanır. İşlem az ağrılıdır. Tedavi 20-30 dakika kadar  kısa bir sürede tamamlanır. Uygulamadan sonra 12-24 saat süresince hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir. Bu durum geçicidir. 

Dolgu Yaptıran Hastalar Botoks Yaptırabilir mi?

Evet, özellikle derin mimik çizgileri olan hastalarda botoks ile birlikte uygulanması çok daha iyi sonuç verir. 

Dolgu Uygulamasının Yan Etkisi Var mıdır?

Hyaluronik asitle yapılan dolgu işlemlerinde oluşabilecek yan etkiler, çok nadiren morluk ve ödemdir. Bu belirtiler 12-24 saat içerisinde azalarak kaybolur. Dolgu uygulamaları sırasında ürünün steril ve uygun şartlarda muhafaza edilmesi çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki bu uygulamalar, kişiye özel uygulamalardır.
Dolgudan sonra şişlik oluşursa hafifçe masaj yapabilirsiniz, bu bir sorun değildir. Dolgu uygulamaları ile birlikte lazer, dermabrazyon veya kimyasal peeling gibi uygulamalar yapılmamalıdır. 

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.