Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

DIAMOND YÜZ GERME

Diamond nedir?

Son yıllarda Avrupa ve Amerika’da kullanımı gittikçe artan yüz ve boyun bölgesi öncelikli olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde de uygulanan sarkmaları azaltıcı tıbbi bir lifting yöntemidir. Patentli bir ürün olan Kas tonusunun (geriminin) artmasını sağlayarak, ciltte oluşturduğu gerginlik sonucu sarkma ve kırışıklıkları azaltan Diamond’ın etken maddesini karbolik asit oluşturmaktadır.

Diamond nasıl uygulanır?

Sarkmanın veya kırışıklık giderilmesi istenen bölgenin kas dokusu içine enjekte edilerek kullanılmaktadır. Diamond’ın kasta yakıcı veya ağrı verici etkisi yoktur. Uygulamanın konforlu olması için enjeksiyona bağlı oluşabilecek ağrının azaltılması amacıyla lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. Uygulanacak bölgenin genişliğine bağlı olmak üzere toplam işlem süresi 15-30 dakika civarında sürmektedir.

Diamond’ın etkisi nedir?

Ham maddesi yer fıstığından elde edilen yağ asitlerinden oluşan Diamond içine enjekte edildiği kasın gerginliğini arttırmaktadır, bu sırada kasın kasılma aktivitesinde azalma olmamaktadır. Kasın gerginliğinin artması sonucu sarkmaları toparlamakta ve hemen üstündeki cildin de gerilmesini sağlayarak kırışıkların giderilmesini sağlamaktadır.

Hangi bölgelere uygulanır?

Diamond’in çok geniş bir uygulama alanı vardır. Yüzde alındaki, dudak kenarı ve üstündeki kırışıklık çizgilerinin giderilmesinde kullanıldığı gibi, tüm yüzde lifting amacıyla da çok başarılı şekilde uygulanmaktadır. Ayrıca çene altındaki, boyundaki sarkmalar da Diamond için önemli kullanım alanlarıdır. Bunların dışında dekolte liftingi, üst kol bölgesi sarkmalarının toparlanması, göbek, basen ve kasık bölgesi sarkmaları toparlanması, selülitli derinin gerginleştirilmesi gibi uygulamalar sıklıkla Diamond’in kullanım alanlarına girmektedir.

Diamond’ın etkisi ne zaman başlar ne kadar sürer?

Diamond uygulaması sonucu etki 10-30 dakika gibi kısa bir sürede oluşmaya başlamaktadır. Uygulama sonrası etki 6-8 ay kadar sürmektedir. Bu süre sonunda tamamen geriye dönüş olduğu için yıllarca ardışık uygulamalar rahatlıkla yapılabilmektedir. Ardışık uygulamalar sonucu, Diamond’in etki süresi de uzamaktadır. Diğer bir uygulama yaklaşımı da iki ayda birçok düşük doz Diamond ile yapılacak idame tedavisidir. Böylece olumlu etkilerin sürekli olması sağlanmaktadır.

Diamond’ın avantajları nelerdir?

Bu yöntemin güvenilir şekilde uygulamasında en önemli unsur Sağlık Bakanlığı ve Avrupa CE onayına sahip olmasıdır. Diamond cerrahi müdahale olmadan acısız bir şekilde sarkmalardan kurtulmanın yanı sıra kırışıklıkların azaltılmasında önemli bir avantaj sunmaktadır. Cerrahi operasyonlar sırasında oluşabilecek yara izi, nekroz, sinir hasarı gibi risklerin olmaması veya operasyonla yapılmış bir lifting etkisinin çok uzun süre devam etmesini sağlaması çok rahat kullanım olanağı sağlamaktadır. Ayrıca uygulamadan bir süre sonra etkinin geriye dönüşünün olması da cerrahiye göre önemli bir kazanımdır. Uygulanan bölgelerdeki kasların botokstaki gibi hareketsiz hale gelmemesi ve mimiklerin kaybolmaması yine önemli avantajlarından biridir. Fakat Diamond uygulaması kırışıklıkların giderilmesi açısından botoksun bir alternatifi değildir, daha çok birbirini tamamlayıcı olarak iş görmektedirler.

Diamond’ın kullanılmasının sakıncalı olduğu durumlar ve yan etkisi var mı?

Diamond; hamilelerde, 18 yaşın altındaki kişilerde, şiddetli yer fıstığı alerjisi olanlarda, herpes enfeksiyonlarında ve kardiyomyopatisi olan kişilerde kullanılmamalıdır. Bunun dışında çok büyük oranda oldukça rahat bir uygulamadır. Çok sık olmamak kaydı ile özellikle ilk uygulamanın yapılması sırasında, uygulama yerinde ödem gelişebilir. Bu durum kısa bir süre sonra geçmektedir. Uygulamanın yapıldığı gün sıcak içeceklerden kaçınılması, üç gün boyunca yoğun güneş banyosu yapılmaması ve vitamin A, vitamin C, vitamin E ve güneşten koruyucu kremlerin kullanılması ile hem etkinliğin ideal durumda kalması sağlanır hem de uygulama bölgesindeki şişliklerin önüne geçilir.

Diamond Tekniği

·  Yağ asitlerinden yapılmış bir preparat olup, kas lifleri arasında boşluklar oluşturarak 6-8 ay sonra eski haline dönebilen, hızlı bir kas kütlesi liftingi yaratır.

·  Plastik cerrahlar, kozmetik cerrahlar, KBB ve yüz cerrahları, dermotolog, medikal estetisyenler için bir yöntemdir.

·  30 dakikadan az bir sürede lifting yapılabilir (skar oluşturmadan kimyasal lifting). Aynı zamanda ciltte hacimsel sıkılaşma sağlar (yüzün 1/3 orta bölgesi)

·  Uygulandığı her bölgede cildi gerer.

·  Kötü görünen, torba gibi olmuş düşük gerdan halindeki platisma bantlarının hızlı ve etkili bir şekilde düzeltilmesinde, cildin fiziksel kalitesinin arttırılmasında kullanılır.

·  Dudak üstündeki kasların hiperaktivitesinden kaynaklanan ve estetik olmayan problemin giderilmesine yardımcı olur.

·  Etkinlik, kolay kontrol edilebilirlik ve uzun süren etki elde etmek bakımından DİAMOND tekniğinin uygulanacağı en uygun yer, kaslardır.

·  Çalışmalar esnasında doku ölümü veya abse belirtilerine rastlanmamıştır.

Diamond Tekniğinin yüz Boyun Uygulamalarında Sağladığı Avantajlar

·  Cerrahi müdahalelere girmeden acısız bir kimyasal lifting yapılmasını sağlar.

·  Yüz ve boyun liftinginde, kimyasal yolla, herhangi bir skar oluşmadan hızlı bir şekilde belirgin sonuçların alınması sağlanır.

·  DİAMOND tekniği ile yüz ve boyun liftingi 6-8 ay sürelidir.

·  Cerrahi yüz liftinglerinin daha uzun ömürlü olmasına yardım eder.

·  DİAMOND tekniği, yüzün 1/3 alt bölümünde kasları felç etmeden etki yaparak Botulinum toksini injeksiyonuna bir alternatif olabilir.

·  DİAMOND tekniği, kimyasal araçlarla cilt sıkılaşması sağlayan yöntemlere alternatif oluşturur. Kaslardaki değişiklikler, hemen hemen tamamen eski haline döner.

Diamond Tekniğinin Diğer İlginç Endikasyonları

·  DİAMOND tekniği, karbolik asit kas peelingi injeksiyonu olup aşağıdaki endikasyonlar için yeni bir yöntemdir

·  Hızlı gluteal lifting: 20 ml kadar kullanarak kalça altı yağlar yukarı kaldırılır.

·  Kalça bölgesinde bir dışbükeylik elde etmek.

·  Kalça genişliğini azaltmak.

·  Kalça bölgesinin cilt kalitesini arttırmak.

·  Kalça bölgesine daha genç bir gerginlik sağlamak: Bu etki 30 dakika sonra ortaya çıkar ve 3 saat sonra en iyi haline gelir.

Selülitte iyileşme

Tokyo, Japonya’dan Prof. Hiro Taro Fukuoka boyun bölgesinde gençleştirme için yakın zamanda DİAMOND ile kök hücre proteinlerini birlikte kullanmıştır. Sonuçlar tek başına DİAMOND’den ve tek başına kök hücre proteinlerinden çok daha iyi olmuştur.

Diamond Teknikleri İle Sağlananlar

İnjeksiyon yapılan kasta hemen oluşan boyut değişikliklerine bağlı cilt sıkılaşması sağlanır. Selülit görünümünde (portakal cilt) hızlı iyileşme sağlanır. Cilt ütülenmiş veya peeling yapılmış gibi görünür.

Kötü görünen torbalanmış gerdan-çene kontürü düzeltilir. Çene kontüründe ve kötü görünümlü torbalanmış gerdanda iyileşme sağlamak için pek çok kasa injeksiyon yapılır. İlgili kaslar şunlardır: Ağız kenarındaki Depressor, Buccinator, Masseter, Medial pterygoideus, Digastric, Mylohyoideus, Geniohyoideus

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.