Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

AQUALYX

Aqualyx Nedir?

Aqualyx, vücuttan fazla yağların idrar yolu ile atılmasını sağlayan, vücutla uyumlu sıvı bir çözeltidir. Bakteriler yardımıyla vücudumuzun ürettiği safra asidinin yağ çözme özelliği esas alınarak geliştirilen Aqualyx, bir çeşit safra asidi olan desoksikolanik asit içerir. Fazla yağ birikimlerinin giderilmesi için vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir.

Aqualyx Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde lokal anestezik kremler uygulanarak işlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmemeniz sağlanır. Daha sonra Aqualyx solüsyonu deri altı yağ dokusuna doğrudan enjekte edilerek yağ hücrelerine nüfuz etmesi sağlanır. Yağ dokusu hemen hemen hiçbir hisse sahip olmadığından ve Aqualyx ek olarak içerisinde lokal anestezik de içerdiğinden tedavi tamamen ağrısızdır. İşlemden sonra yağ dokusu çeperi kolayca parçalanır ve yağlar 25 gün içinde idrar yolu ile vücuttan atılır.

Aqualyx Bölgesel İncelmeyi Nasıl Sağlar?

Aqualyx solüsyonu yağ hücrelerinin çeperine tutunarak hücre içinde depolanmış yağ asitlerinin parçalanmasını ve kısa sürede kana karışarak 2 gün içerisinde vücuttan atılmasını sağlamaktadır. 21 gün içerisinde ise enjekte edilen bölgedeki bütün yağlar ortadan kaybolmakta, yağ hücresi oluşumu engellenmekte ve selülitlerin tedavisi sağlanmaktadır.

Aqualyx Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hafif kızarıklık ve morarma dışında yan etkisi yoktur. Hastaya kaşıntı, sıcaklık ve hafif yanma hissi verebilir. Tedavinin başarısını arttırmak için düzgün beslenme ve egzersiz programı önerilir. Böylece tedaviden yaklaşık 3 hafta sonra eriyen hücreler idrar yoluyla vücuttan daha kolay atılacaktır.

Uygulamadan sonraki 12 saat içerisinde tedavi edilen bölgeye kozmetik ürünler uygulanmamalı ve cilt bütün ısı ve radyasyon kaynaklarından (güneş ışığı, UV radyasyon, sauna, vb) korunmalıdır.

Aqualyx Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Karın bölgesi, kollar, gıdı, dizlerin iç kısımları, basenler, baldırlar, bacaklar gibi yağ birikimlerinin en fazla olduğu bölgelerde hızlı ve etkili bir çözümdür.

Aqualyx Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Seans sayısı yağ birikimlerinin yaygınlığına, eritilmesi istenen yağın derinliğine ve yağ dokusunun göstereceği reaksiyona bağlıdır. 2 haftada 1, yaklaşık 3-5 seans olarak uygulanmakta, her seans yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.