Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

LENF DRENAJ

Pressoterapi (lenf drenaj), ayak uçlarından bele kadar uygulanan yoğun masaj tekniği sayesinde kan dolaşımını hızlandırarak vücutta tutulan sıvı ve toksinlerin idrar yolu ile atılmasını sağlayan bir selülit tedavi yöntemidir.

Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?

Tedavi sırasında, ayak tabanı dâhil olmak üzere tüm bacak ve karın bölgesini saran göğüs altına kadar gelen bir tulum giyilir. Vücuttaki dolaşım dinamiği dikkate alınarak kişiye uygun seçilen programla 20-30 dakika boyunca uygulama yapılır. Uygulama esnasında hasta herhangi bir acı hissetmez, hatta basınç terapisinin sağladığı sakinleştirici etki, günün yorgunluğundan kurtulmaya yardımcı olur.

Lenf Drenajın Faydaları Nelerdir?

Selülitin en büyük sebeplerinden olan dolaşım bozukluğunu gidererek, dokular arasında biriken sıvıları yok eder. Ayrıca varis tedavisinde de oldukça etkilidir. Vücudun su tutması (ödem) gibi durumların önüne geçerek, selülit sorununda ve zayıflama sürecindeki hastalarda süreci hızlandırır. Böylece uygulama yapılan bacak, basen, popo ve diğer bölgelerde, yavaşlamış lenfatik dolaşım normale dönüşür.

Lenf Drenaj Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Uygulanacak seans sayısında herhangi bir sınırlama bulunmaz. Kişinin problemine özel olarak seans sayıları belirlenmektedir. Selülit problemlerinde ortalama 10-15 seanstan sonra sonuç alınabilmektedir.

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.