Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

DIODE LAZER EPİLASYON

Diode Lazer Nedir?

Diode Lazer sistemi Amerikan sağlık kuruluşu FDA onaylıdır. Sistem cilt üzerindeki batık kıllarda da etkisini en iyi biçimde göstermektedir. Ayrıca küçük boy spot başlıklarıyla dar alanlarda da tedavi imkânı sunmaktadır.

Diode Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanmaktadır?

Diode Lazer Epilasyon’da cilt yüzeyi lazer ışınları ile taranır. Dalga boyu 810 mm’dir. Ayarlanabilir modları sayesinde ince kıl yapısı olan bölgelerde de başarı ile uygulanabilmektedir. Diode Lazer deri altında Alexandrite Lazer’e göre daha derine ulaşabilmektedir ve tüm bölgelerde başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Ancak daha derin atışlarda ağrı artacağı için, cilt renginin açık ve kıl yapısının koyu olduğu bölgelerde Alexandrite Lazer tercih edilmektedir. Uygulama sırasında gözlere lazer ışınlarına karşı koruyucu gözlükler takılır. Kolay kullanım özelliğine sahip, esnek ve hızlıdır. Akıllı soğutma özelliğine sahiptir, jel ya da her hangi bir soğutucu kozmetik ürünü kullanmayı gerektirmez. Kıl dönmesi, batıklarda ve kıl kökü iltihaplanmasında tercih edilen bir yöntemdir.

Diode Lazer Epilasyon’a Başlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk seans öncesi kıllar traş edilmeden görülmelidir. Seanslara başlamadan en az 3 hafta öncesine kadar kılları kökünden alacak epilasyon ve depilasyon uygulamaları yapılmamış olmalıdır. Seanslara gelirken, kıllar fazla uzadıysa kesilerek kısaltılmadır. Ancak bütün lazer epilasyon süresi boyunca kılları kökünden alan bir işlemi yapılmamalıdır.

Hangi Cilt veTüy Tiplerinde Etkilidir?

Klinik çalışmalar ile Diode Lazer‘in tüm cilt tiplerinde olumlu sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır. Hassas, nazik ve koyu cilt tipine göre de özel programlar sunmaktadır. Tüm kıl tiplerinde etkilidir. Zayıf tüylerde yüz, dekolte, eller, kollar gibi bölgelerde de çok etkilidir.

Lazer Epilasyon için Neden Birden Fazla Seans Gerekmektedir?

Lazer epilasyon cihazları sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerine etki edebilmektedir. Kıl kökünün bir kısmı dinlenmede olduğu için tüm kıllar aynı zamanda uzamamaktadır.  Bu nedenle 1-2 ay aralıklarla tekrarlayan uygulamalarla yeni çıkan kılların temizlenmesi gerekir. Ana seans aralarında 15-20. günlerde kontrol ve rötuş seansı yapılır. Çoğunlukla 1-2 ay aralıklarla yapılan ortalama 6 seans lazer uygulaması sonuç almak için yeterlidir.

Merkezler Arasındaki Fiyat Farklılığının Sebebi Nedir?

Kullanılan Epilasyon Cihazı, lazer enerji değeri, uygulama yapan kişinin deneyimi ve uzmanlığı gibi etkenler merkezler arası lazer epilasyon fiyatlarında farklılıklara sebep olabilmektedir. Yine kıl yoğunluğunun fazla olduğu kişilerde, lazer atış sayısı artacağı için fiyat farklılıkları oluşmaktadır.

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.