Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

DİYETİSYEN

SAĞLIKLI ZAYIFLAMA

Günümüzün koşulları gereği azalan fiziksel aktivite, beslenme profilinin bozulması ve stresin artmasıyla kilo kazanımı kaçınılmaz oluyor.Kilo kazanımı sonucunda obezite ve obeziteye bağlı hastalıklar gittikçe artmaktadır. Obezite, Besinlerle alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması ve fazla enerjinin vücutta yağ olarak depolanması sonucu ortaya çıkan, yaşam kalitesini ve süresini olumsuz yönde etkileyen bir hastalık olarak kabul edilmektedir.Obezitenin nedenlerinden en önemlisi aşırı ve yanlış beslenme alışkanlıklarıdır.

Beslenme toplumda açlığın giderilmesi gibi tanımlansa da beslenme; yaşamın sürdürülmesi, büyüme ve gelişme, sağlığının iyileştirilmesi, korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin iyileştirilmesi, üretkenliğin sağlanması için gerekli olan besin ögeleri ile biyoaktif bileşenleri sağlayan besinleri tüketerek vücutta kullanılmasıdır.

Yeterli ve dengeli beslenme ise kişinin vücut ağırlığı, yaş, cinsiyet, fiziksel aktivite ve yaşam tarzını değerlendirerek gerekli makro ve mikro besin ögelerinin vücuda alınmasıdır.

FONKSİYONEL VE SAĞLIKLI BESLENME

Kişinin vücut fonksiyonları değerlendirerek yeterli ve dengeli beslenme prensibi içinde gerekli besin takviyeleriyle birlikte bütüncül bakış açısıyla sağlığın korunmasını amaçlıyoruz.

Beslenme planı ve besin desteklerini gerekli kan tetkikleri, antropometrik ölçümler, beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzına uygun olarak belirliyoruz. Beslenme planın yanında bölgesel olarak incelme, sıkılaşma ve selülit tedavisiyle bütünsel olarak sizi daha sağlıklı, daha fit, daha özgüven sahibi bir birey olma yönünde destekliyoruz.

Bütüncül bakış açısı, kişiye özel beslenme programı hazırlanmasında başarıya giden yolda önemlidir.Konuyla alakalı kişilerin işbirliği içinde çalışması kişileri motive etmekte ve programın başarısına katkı sağlamaktadır.

Kliniğimizde uygulanan diyet programları – Zayıflama

– Kilo koruma
– Kilo kazanımı – Beslenme bozuklukları
– Sporcu beslenmesi
– Gebelikte beslenme
– Çocukluk çağı beslenmesi – Adölesan beslenmesi – Geriatrik beslenme
– Hastalıklarda beslenme

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.