Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Genetik faktörler başta olmak üzere yaşın ilerlemesi, metabolik sistem, uykusuzluk, bilgisayar kullanımı, yatış pozisyonu ve yanlış beslenmenin, göz çevresinde göz altı morluklarına, halkalanmalara ve çukurlukların oluşmasına sebep olmaktadır.  Tüm bu faktörler sonucu oluşan göz altı problemleri göz altı ışık dolgusu ile tek seansta giderilebilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Hangi Problemler için Kullanılır?

•    Göz altı morlukları
•    Göz altı çöküntüleri,
•    Göz altı torbaları,
•    Göz çevresi kırışıklıkları.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce bölge anestezi kremi ile uyuşturulur, sonrasında ucu küt olan kanül ile dolgu uygulanır. Tek bir noktadan girilerek kemik üzerine dolgu uygulanarak göz altı ve göz çevresi gerekli miktarda doldurulur. İğneyle deri altına yapılan enjeksiyon yöntemi ile morarma ve şişlik görülebilmektedir,  bu nedenle daha konforlu olan kemik üzerine dolgu uygulaması kullanılmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Gözaltı Işık Dolgusu öncelikle göz altı çukurunun güvenli bir şekilde düzeltilmesini, yeniden yapılanmasını sağlamaktadır. İçindeki yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde göz çevresi derisinin kalitesini yüksek oranda artırırken morluklar üzerinde de etkili olmaktadır.  Göz altı ışık dolgusu göz çevresini gençleştirmek, halkalar ve morluklar için uygulanan bir yöntemdir.

Uygulama Kaç Seans Sürer?

Gözaltı Işık Dolgusu için tek seans yeterli olmaktadır. Sadece hastaların küçük bir kısmında gerekirse kontrol sırasında rötuş yapılabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu’nun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Göz etrafındaki belirtilerin derecesi, kişinin genetik faktörü,kullanılan miktara bağlı olarak etkisi 1-1,5 yıla kadar sürebilmektedir.

Uygulama Sonrası Ne Zaman Günlük Hayata Dönülebilir?

Kanülle yapılan bir uygulama olduğundan seansın hemen ardından günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.