Özel Demiderm Polikliniği

Telefon : 0 (232) 464 09 34

Whatsapp : 0 (530) 828 05 95

Ali Çetinkaya Bulv. No:22 K:4 D:8 Alsancak – İZMİR

ODAKLI ULTRASON

Odaklı Ultrason Nedir?

Odaklı ultrasound, ses dalgalarıyla çalışan bir sistemdir. Ultrasound ses dalgalarını bir mercek gibi toplayıp istenilen mesafeye odaklar. Fraksiyonel olarak, yani aralıklı atışlar yaparak sadece ulaşmasını istediğimiz mesafede termal etki ile ısı enerjisi oluşturur. Derinin üst tabakasında bir hasar oluşturmadan, deri altında bulunan alanlarda etkili olur.

Deri altında bulunan yağ dokusunda, sadece belirli mesafede bulunan yağ hücrelerine odaklanarak  ultrason dalgaları ile bu mesafedeki hücreleri parçalar. Parçalanan ve  yağ hücrelerinden çıkan trigliserit ve hücre artıkları, vücudun doğal fizyolojik ve metabolik yolları ile atılır.

Odaklı Ultrason Hangi Bölgelere Uygulanır?

•    Kol iç bölgesi sarkma,
•    Bacak iç bölgesi sarkma,
•    Karın yağ fazlalıkları, sarkma,
•    Sırt ve bel yağ fazlalıkları,
•    Basen yağ fazlalıkları.

Odaklı Ultrason Nasıl Etki Eder?

Bu yöntemde özel bir cihaz yardımı ile deri altına ses dalgaları gönderilmektedir. Deri altındaki tabakaları hareket ettiren bu yöntem sayesinde deri altındaki özellikle yağ tabakaları ciddi şekilde etkilenmekte ve erimeye başlamaktadır. Bu yöntemin kullanıldığı farklı bir uygulama ise doublo a terapi ismindeki uygulamadır. Bu yöntemde adındaki doublo kelimesinden de anlaşılacağı üzere iki enerji aynı anda kullanılarak zayıflama amaçlanmaktadır. Bu yöntemde ultrason teknolojisinin hem mekanik, hem de radyo frekans enerjisi aynı anda eritilmek istenen yağ tabakası üzerine gönderilerek yağın erimesi sağlanmaktadır. Yağ tabakasının olduğu derinliğe ulaştırılması için bu enerjiler deri altına yollanırken normal yöntemlerden farklı olarak özel bir başlık kullanılarak enerjinin azalmadan o bölgeye kadar ilerleyebilmesi sağlanmaktadır. Bu işlem sırasında deride bir ısınma görüldüğü için bu başlığın üzerinde özel bir termometre yerleştirilerek deri sıcaklığının belli bir değerde tutulması sağlanır. Bu amaçla düzenli aralıklarla deride sık sık sıcaklık ölçümü yapılır. Bu sayede cildin soğutulmasını sağlayan mekanizmaya gerekli bilgiler gönderilir.

UZMANLARIMIZA SORUN

Tedavilerimiz ve uygulamalarımızla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.